Şehit Tank Binbaşı Fikret AKSUNGUR 23.02.1971 tarihin de Erzurum ili Şenkaya ilçesi Gülveren köyün de Ali Rıza (Nazim) ve Güllizar çiftinin yedi çocuğundan üçüncüsü olarak dünyaya geldi.ilk ve orta öğretimini Konya Ereğli de, lise öğrenimini bursa ışıklar askeri lisesin de tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara kara harp okulundan tank teğmen olarak mezun oldu.

30 ağustos 1992 tarihin de zırhlı birlikler okulu ve eğitim tugay komutanlığın da göreve başladı.1992… 1996 yılları arasın da Tekirdağ/Malkara,1996….1998 yılları arasında Tunceli/Hozat, 1998…2001 yılları arasında Adapazarı,2001…2006 yılları arasında Kocaeli,2002..2003 yılları arasında Azerbaycan kara harp okulun da bölük komutanı olarak görev yapmıştır.2006..2008 yılları arasında Gaziantep/İslahiye ilçesinde görev yapmakta iken 2008 yılı tayin atamaların da Hakkari'nin çukurca ilçesine tayin atamasının yapılması nedeni ile görev yerine giderken 02.06.2008 tarihin de Van/Başkale ilçesin de geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu şehit olmuştur.görevde bulunduğu sürede takım komutanlığı ,bölük komutanlığı ve karargah subaylığı yapmıştır.şehidimiz evli olup 2 kız çocuğu babasıdır.başarılı bir Türk subayı olan tank binbaşı Fikret AKSUNGUR,görevde bulunduğu sürede 49 adet takdir belgesi ile onurlandırılmıştır.

Fikret AKSUNGUR

 

Tank Binbaşı (1971-2008)

 

 

 

Şehit Abdulbaki BİNGÖL 1948 yılında Hınıs İlçesinde Dünyaya gelmiştir.Halit ve Gülişan BİNGÖL çiftinin altıncı çocuğu olup, ilkokul mezunudur.Erzurum İli Şenkaya İlçesi 04.05.1992 tarihinde pusuya düşürülerek terör örgütü PKK tarafından şehit edilmiştir.

Abdulbaki BİNGÖL

Kütüphane Müdürü

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Şener ALDEMİR 1972 yılında Erzurum İli Şenkaya İlçesi Penek Köyünde dünyaya gelmiştir. Yaşettin ve Yaşar ALDEMİR çiftinin oğlu olup, ortaokul mezunudur. Şırnak'ta vatani görevini yaparken 08.09.1996 tarihinde bir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan silahlı çatışma esnasında şehit olmuştur.

Şener ALDEMİR
J.Uzm.Çvş.

Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Dursun ŞAHİN 1970 yılında Erzurum İli Şenkaya İlçesi Yukarı Bakraçlı Köyünde dünyaya gelmiştir. Esat ve Çiçek ŞAHİN çiftinin oğlu olup, Astsubay Okulu mezunudur.Bitlis'de vatani görevini yarken 28.08.1991 tarihinde bir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan silahlı çatışma esnasında şehit olmuştur.

Dursun ŞAHİN
J. Astb. Çvş

Şehit Piyade Onbaşı Abit ŞENOCAK 1968 yılında Erzurum İli Şenkaya İlçesinde dünyaya gelmiştir.Zabit ve Azime OCAK çiftinin oğlu olup, ilkokul mezunudur.Mardin' de vatani görevini yaparken 28.06.1989 tarihinde bir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan silahlı çatışma esnasında şehit olmuştur.

Abit ŞENOCAK
Piyade Onb.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin BEDİR 1970 yılında Erzurum ili Şenkaya İlçesi Sarıkayalar Köyünde dünyaya gelmiştir.Lütfi ve Selvi BEDİR çiftinin tek oğlu olup, lise mezunudur.Hakkari / Yüksekova'da vatani görevini yaparken 28.07.1994 tarihinde bir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan silahlı çatışmada şehit olmuştur.

Hüseyin BEDİR
Piyade Uzm. Çvş.

Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Turgay ALGÜL 1974 yılında Erzurum İli Şenkaya İlçesi Değirmenlidere köyünde dünyaya gelmiştir.Lise Mezunudur.Tunceli'de vatani görevini yaparken 31.01.1999 tarihinde bir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan çatışma esnasında şehit olmuştur.

Turgay ALGÜL
J. Uzm. Onb.

Şehit Öğretmen İlyas ACAR 1967 yılında Erzurum İli Olur İlçesi Aşağı Karacasu Köyünde dünyaya geldi.Adlan ve İsminaz ACAR çiftinin altı çocuğundan üçüncüdür. A.Ü. Coğrafya Fak. Mezunudur.Şenkaya İlçesinde 04.05.1992 tarihinde terör örgütü PKK tarafından yapılan baskın sonucu şehit edilmiştir.

İlyas ACAR
Öğretmen

Şehit Uzman Onbaşı Uğur ALPSOY 1963 yılında Erzurum İli Şenkaya İlçesi Ormanlı Köyünde dünyaya gelmiştir. Sürmeli ve Çiçek ALPSOY çiftinin birinci çocuğu olup, lise mezunudur.Bingöl / Genç'de vatani görevini yaparken 28.04.1996 tarihinde bir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan çatışma esnasında şehit olmuştur.

Uğur ALPSOY
Uzm. Onb.

Şehit Jandarma Er Kenan ERGÜN 1972 yılında Erzurum İli Şenkaya İlçesi Balkaya Köyünde dünyaya gelmiştir.Mehmet ve Ferizat ERGÜN çiftinin birinci çocuğu olup, ilkokul mezunudur.Hakkari / Şemdinli'de vatani görevini yaparken 13.09.1992 tarihinde bir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan çatışma esnasında şehit olmuştur.

Kenan ERGÜN
Jandarma Er.

Şehit Polis Oktay ÖZÇELİK 1964 yılında Erzurum İli Şenkaya İlçesinde dünyaya gelmiştir. İlhan ve Şinay ÖZÇELİK çiftinin oğludur. Şırnak Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli iken 30.03.1991 tarihindebir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan çatışma esnasında şehit olmuştur.

 

Oktay ÖZÇELİK
Polis
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Şehit Şeref EROĞLU  Erzurum İli Şenkaya İlçesi nüfusuna kayıtlı. Geçici Köy Korucusu  kadrosunda görevli iken 13.10.1984  tarihinde Dokuzelma köyünde bir grup bölücü PKK terör örgütü mensubu ile yapılan çatışma esnasında şehit olmuştur.
Şeref EROĞLU
Geçici Köy Korucusu
 
 

Şehit Yakup Aktürk Erzurum İli Şenkaya İlçesi Nüfusuna Kayıtlıdır. Geçici Köy Korucusu Kadrosunda görevli iken 17.08.2015 tarihinde Şenkaya İlçesi ile Göle ilçe kırsalı alanında PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede Şehit düşmüştür.

Yakup AKTÜRK
Geçici Köy Korucusu
 
Şehit Özel Harekat Polisi Ergin ŞARA Erzurum İli Şenkaya İlçesi Nüfusuna kayıtlıdır. Özel Harekat Polisi Olarak Görev yapmakta iken 26.04.2016 tarihinde Şırnak'ta PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada yaralanmış, Tedavi gördüğü GATA' da Şehit düştü. 
Ergin ŞARA
Özel Harekat Polisi
 
Şehit Astsubay Bakım Üstçavuş Okan TAŞAN Erzurum İli Şenkaya İlçesi Nüfusuna kayıtlıdır. Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca kırsalında PKK'lı teröristlerin 09.09.2015 tarihinde mayınlı saldırısında Şehit olmuştur.
Okan TAŞAN
Astsubay Bakım Üstçavuş
 
 
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Özgür TOK Erzurum İli Şenkaya İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Gümüşhane'nin Torul İlçesinde teröristlerin askeri araca ateş açmaları sonucu 05.06.2016 tarihinde Şehit düşmüştür.
Özgür TOK
Jandarma Uzman Çavuş

Şehit Özel Harekat Polisi Edip ZENGİN Erzurum İli Şenkaya İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 15 Temmuz 2016 FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit olmuştur. 
 
Edip ZENGİN
 
Özel Harekât Polisi
 
 
Şehit Oğuzhan YAŞAR Erzurum İli Şenkaya İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 15 Temmuz 2016FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki saldırıda yaralanmış 19 gün sonra, 03.08.2016 tarihinde tedavi gördüğü hastanede Şehit olmuştur. 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Teröre Hep Birlikte Dur Diyelim.                             Cumhurbaşkanlığı Bimer    


Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Şenkaya Kaymakamlığı tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi nitelikli olup resmi nitelik taşımamaktadır.
Her hakkı saklıdır.