Kültür

Köy kültür olarak hoşgörülü bir yapıya sahiptir. Anadolu kültürü hala devam edip gelmektedir. Yemekleri: mantı, siron, grik, tırta, mığla, hasurta,

Coğrafya

Erzurum iline 168 km, Şenkaya ilçesine 19 km uzaklıktadır. Yer şekilleri, dağlık ve engebelidir. Kaylıklar mahallenin büyük bir bölümünde mevcuttur.

İklim

Mahallenin iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. Ancak Erzurum'un sert kış şartlarına göre Köy çevresinin daha yumuşak bir havası vardır.

Nüfus

Yıllara göre mahalle nüfus verileri
2007  
2000 120
1997 110

Ekonomi

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ayrıca sebzecilik ve meyvecilik de mahallenin geçim kaynaklarında önemli yer tutar. Mahallede geniş oranda arıcılık da yapılmaktadır. Taş duvar ustalığı da önemli geçim kaynakları arasındadır. En büyük ekonomik faaliyet büyükbaş hayvancılıktır. Küçük baş hayvancılıkta gittikçe artan bir faaliyet olarak görülmektedir.

Altyapı bilgileri

Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılmasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol, elektrik ve sabit telefon vardır.

 
 
 
 
 

 
 
Teröre Hep Birlikte Dur Diyelim.                             Cumhurbaşkanlığı Bimer    


Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Şenkaya Kaymakamlığı tarafından sağlanmaktadır.
Sitede yer alan veriler bilgi nitelikli olup resmi nitelik taşımamaktadır.
Her hakkı saklıdır.